Bayburt’ta YKS birincileri ödüllendirildi

Bayburt’ta Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavlarında başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi.

Bayburt Fen Lisesi Müdürü Ali Şahin, YKS’de il ve Türkiye çapında derece yapan öğrencileri ödüllendirdi.

Pandemi nedeniyle ertelenen ödül töreni kapsamında, Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümünü kazanan Mehmet Kurt, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü kazanan Ömer Deligöz, Trabzon Tıp Fakültesini kazanan Gökay Silsüpür’e ödülleri takdim edildi.

Burada açıklamalarda bulunan Şahin, salgın dolayısıyla mezuniyet ve ödül töreni yapamadıklarını söyledi.

Ancak öğrencilerin motivasyonu açısından geleneksel olarak her yıl yapılan ödül törenin sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek gerçekleştirdiklerini belirten Şahin şunları söyledi:

“2019-2020 mezunlarımıza salgından dolayı bir mezuniyet programı yapamadık. Tabi doğal olarak ödüllendirmede olmamıştı. Süreçten dolayı bugüne kadar bekledik. Hem  geçen yıl YKS’de başarılı olan öğrencilerimizi ödüllendirmek hem de bu yıl mezun olacak öğrencilerimizin motivasyonuna katkı sağlamak amacıyla geçen sene YKS’de ilk 3’e giren öğrencilerimizi ödüllendirmek istedik. YKS sıralamasına göre ilk 9 bine giren öğrencimiz Mehmet Kurt Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nü kazandı. İkinci sırada da Ömer Deligöz var. Ömer de Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini kazandı. Gökay Silsüpür, Trabzon Tıp Fakültesini kazandı ve eğitimlerine devam ediyorlar. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.”

Yorumlar