21 Şubat Şehitleri Ayasofya Cami’de yad edildi

21 Şubat Bayburt’un Kurtuluş Şehitleri için Ayasofya Cami’de Kuran Kerim okunarak, dualar edildi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yılı dolayısıyla İstanbul Ayasofya Cami’de Şehitler için dualar edildi.

Fethin sembolü Ayasofya’da, Kop Şehitleri ve Bayburt’un kurtuluşu esnasında şehit düşen tüm vatan evlatları için, Mevlit okutulup dualar edildi.

Ayasofya Cami İmamlarından Ferruh Muştuer, şehitler için Kuran tilaveti ve dua okudular. Cami çıkışında ise ikram yapıldı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş, “Bu yıl şehitlerimizi İstanbul’da Fethin sembolü Fatih’in emaneti olan bu güzel ve tarihi mekanda hemşerilerimizle buluşarak dualar ettik. Şehitlerimiz 103. Yıl olması hasebiyle 103. hatim yapıldı. Şehitlerimizin ruhuna gönderildi Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmadık, unutturmadık. Her 21 Şubat Bayburt’un Kurtuşu gününde geleneksel hale gelmiş olan Kop Savunması’nda ve Bayburt’un kurtuluşu sırasında Şehit olan ve tüm ülkemizdeki şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okuyup dualar ediyoruz” dedi.

Yorumlar