TÜRKSAV’ın 19 Mayıs Diriliş Ödülü İlham Aliyev’e verilecek

Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) Başkanı Yahya Akengin, 19 Mayıs Türk Dünyası Diriliş ödülünün verileceği ismi açıkladı.

25 yıldan bu yana Türk Dünyası’na yönelik etkinliklerde bulunan TÜRKSAV, 2020 yılını zafer yılına çeviren Azerbaycan’a ödül veriyor. TÜRKSAV Başkanı Yahya Akengin, 19 Mayıs Türk Dünyası Diriliş Ödülü’nün Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e verileceğini duyurdu.

Konuyla ilgili gazetemize bir açıklamada bulunan TÜRKSAV Başkanı Yahya Akengin, “19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan Anadolu yaylarında Türk Dünyası Diriliş Hareketi günümüzde Orta Asya bozkırlarında ve Kafkasya yaylalarında devam etmektedir. 2020 yılında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin de yakın desteği ile kazanmış olduğu zafer, bütün Türk Dünyası’nın başarısıdır. Bu vesile ile iyi bir liderlik ve başarı örneği sergileyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı sayın İlham Aliyev’e ‘Türk Dünyası Dirliş Ödülü’nü vermekten yönetim kurulum adına kıvanç dudyuğumu ifade etmek isterim” dedi.

Yorumlar