Polat: “Bayburt’a 28 yeni sağlık çalışanı atandı”

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, 78 Milyon liraya mal olan 249 yataklı modern hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Bayburt’a 28 yeni sağlık çalışanı atandığını duyurdu.

10’u uzman hekim, 3’ü pratisyen hekim olmak üzere Bayburt’a 28 yeni sağlık personeli atandığını söyleyen Polat, “İlimize yeni atanan doktor ve 28 sağlıkçımız ile birlikte toplamda; 64 uzman hekim, 85 pratisyen hekim, 713 sağlıkçı, 471 sağlık dışı personel, 14 diş hekimi olmak üzere 1347 vefakar ve cefakar sağlık çalışanı ile birlikte insanımıza hizmet verilmektedir” dedi.

‘Bu rakamların her biri ayrı ayrı ve bütün olarak Bayburt tarihinde rekordur’ diyen Polat, kıyaslamak isteyenler için de 2002 verilerini paylaştı: “Uzman Hekim 12, Pratisyen Hekim 39, Diş Hekimi 8, Hemşire ebe 111, Diğer 201 ve toplamda 371.”

Polat sözlerini şöyle tamamladı:

“Elbette halkımız daha iyisine layıktır. Onu da biz yapacağız. Bu hizmetlerin halkımıza sunulmasında emeği olan en başta Cumhurbaşkanımız,Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Merkez Bankası Başkanımız Naci Ağbal’a, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, Valimiz Cüneyt Epcim’e, Sağlık İl Müdürümüz Dr. İlker Hancı ve çalışanlarına, Başhekimimiz Dr. Turhan Şener ve çalışanlarına halkımız adına teşekkür ederim.”

Yorumlar