Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman: “Nüfusumuzu Bayburt’a alalım, Bayburt’umuza sahip çıkalım”

Bayburt Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman, Bayburt Belediyesi tarafından başlatılan ‘İkametgâh’ kampanyasına destek verdi.

Kahraman, İstanbul’daki ve ülke genelinde Bayburt dışında yaşayan Bayburtlulara seslenerek, ‘Nüfusumuzu Bayburt alalaım, Bayburt’umuza sahip çıkalım” çağrısında bulundu.

Kahraman, Bayburt’ta yapılacak hizmetlerin artışına sebep olacak kampanyaya destek talep ederken, “Yazın Bayburt’ta gidecek hemşerilerimizin bu hizmetlerden daha çok yaralanması için son fırsat” dedi.

Kahraman, şunları kaydetti:

“Bayburt’umuzun bütçeden alınacağı pay, bir çok hizmetin verilmesi, çeşitli kaynak ve yatırımların aktarılması, millet vekili sayı gibi bir çok şey nüfus miktarı kriterine göre belirlenmektedir.

Bu nedenle Acilen nüfusumuzu artırmamız zorunludur. Şayet artırmazsak bir çok hizmet ve imkanı Tunceli ve başka illere kaptıracağız. İmkanı olan değerli hemşerilerimizin nüfuslarını Bayburt’a almalarını istirham ediyoruz. Bürokrasimiz her nevi yardım ve destekte bulunacaktır. Bu bir davettir. Bilgi için Bayburt Belediyesi, Telefon: (0458) 211 67 57”

Yorumlar