Bayburt Özel İdarespor, erteleme maçında Sivas’ta farklı mağlup

Bayburt Özel İdarespor, ertelenen Sivas Belediyespor karşılaşmasını Cumartesi oynadı.

Ligin 2. haftasında oynanaması gereken Sivas Belediyespor maçı, Bayburt Özel İdarespor’da çıkan Covıd-19 vakaları dolayısıyla ertelenmişti. Bugün saat 13.00’te Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu’nda oynanan karşılaşma Sivas Belediyespor’un 4-0 galibiyetiyle sonuçlandı. Ev sahibi ekibe galibiyeti getiren golleri; 5. dakikada Uğur Mustafa Türk, 42. dakikada Ali Say, 65. dakikada Emre Şahin ve 90+4’te Şeyhmus Abdulkadir Aksu attı.Karşılaşmayı Sivas’ın Bayburtlu Valisi Salih Ayhan da izledi.

Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Hakan Genç, maç öncesi yapığı açıklamada, “Bayburt ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bildiğiniz gibi Bayburt, Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın memleketi. Bu hafta kendilerini konuk edeceğiz. Sportmenlik, dostluk ve konukseverlik adına güzel bir ev sahipliği yapacağız. Sayın Valimizin memleketinin takımını en iyi şekilde ağırlayıp, Sivas’tan memnun bir şekilde yolcu edeceğiz. İnşallah maçtan da 3 puanla ayrılmayı hedefliyoruz. Futbol adına seyir zevki yüksek bir müsabaka olmasını diliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan karşılaşma öncesi, Bayburt Özel İdarespor yöneticileri Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Bayburt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan ve Şükrü Kayalı, Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Yorumlar