Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Yayımlandı

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Desteği kapsamında destek alacak yatırımları açıkladı.

Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar kapsamında; Büyükbaş Hayvancılık Sabit Yatırımları, Küçükbaş Hayvancılık Sabit Yatırımları, Sera Yatırımları (İklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemli modern seralar), Kültür Mantarı Üretimi Sabit Yatırımları, Büyükbaş/Küçükbaş Kesimhane Yatırımları (Sadece modernizasyon yatırımı), Kanatlı Kesimhane Yatırımlarına hibe desteği sağlanmakta. Proje bütçeleri ise, Yeni Yatırımlar İçin: 3.000.000-TL, Tamamlama Yatırımları İçin: 2.000.000-TL, Kapasite Artırımı Yatırımları İçin: 1.500.000-TL,Teknoloji Yenileme/Modernizasyon Yat. İçin: 1.500.000-TL olarak belirlendi.

Açıklamada, program bütçelerinin KDV hariç rakamlardan oluşmakta olduğu ve Hibeye Esas Proje Tutarının azami yüzde 50’sinin hibe olarak yatırımcıya ödeneceği, Hibeye esas proje tutarı 250.000-TL altında olan başvuruların ise kabul edilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada, başvuruların https://edys.tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx adresinden.yapılacağı, sistem son başvuru tarihinin 06.03.2021 tarih ve 23.59 saatine kadar olduğu kaydedildi.

Yorumlar