Gökçedere Belediyesi, gölet çevresini piknik alanına çeviriyor

Demirözü Belediyesi’nin bir ihtiyaç olarak inşa edilen Demirözü Barajı’nı turizme kazandırması bölgeye de ilham kaynağı oldu. Demirözü Barajı, tekne gezileri ve piknik alanları ile he yıl binlerce kişiyi ağırlarken, hemen yanıbaşında Gökçedere neden bu turizm rotasına dahil olmasın? Gökçedere’nin çalışkan Belediye Başkanı Yavuz Bakır, turizm canlandırmk adına ilk girişimini yaptı.

Gökçedere Beldesinde Belediye tarafından başlatılan çalışmalarda, Gökçedere Göleti etrafında çevre düzenlemesi çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken, gölet yanında düğün salonu yapımı başlatıldı.

Gökçedere Belediyesi tarafından Göletin çevre düzenlemesi kapsamında parke yol yapımı ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Gölet etrafında başlatılan piknik alanı ve ağaçlandırma çalışmaları ile düğün salonu yapımı 2021 yılında tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Gökçedere Belediye Başkanı Yavuz Bakır çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Gölet çevre düzenlemesi kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına başladık. Ayrıca vatandaşlarımızın düğün, nişan, toplantı ve özel gün etkinliklerinde kullanabileceği 900 metre kara inşaat alanına sahip düğün salonumuzun da yapımına başlamış bulunuyoruz ” dedi.

Tarihi mekanlarıyla ve nüfusu ile önemli bir belde olan Gökçedere’de, 1988 yılında yapımına başlanan ve 1991 yılında tamamlanan Gökçedere Sulama Göleti’nin etrafında ilk kez piknik alanı çalışması başlatılmış oluyor.

Yorumlar
Genel içinde yayınlandı