Yeni hastane Kasım ayı içinde açılıyor

2018 yılında yapımına başlanan 200 yataklı yeni devlet hastanesine taşınma süreci başladı. Kasım ayı içerisinde hizmete açılacak olan hastanede artık son rötuşlar yapılıyor.

Her türlü inşaat işinin tamamlandığı ve artık sadece malzemlerin yerleştirilmesi ve taşınma işlemi gerçekleşen hastane ile süreci yakından takip eden Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, “Yeni devlet hastanemiz 200 yataklı ve gerektiğinde kapasite artırımı yapılabilecek, uluslararası standartlarda 55 poliklinik, 7 ameliyathane ve 22 diyaliz ünitesi ile hizmet verecek” demişti.

Epcim, “Salgın sürecindeki zorluklara rağmen yeni devlet hastanesi inşaatına desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın Naci Ağbal’a ilimiz adına şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerine yer vermişti.

Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Hancı ile birlikte hastanedeki çalışmaları takip eden Epcim, taşınma sürecinin ardından hastane açılışının gerçekleştirileceğini kaydetmişti.

Yorumlar