Tarım Yerleşkesi’nde iki merkezde daha sona gelindi

Bayburt Belediyesi’nin KUDAKA desteği ile hayat geçireceği Tarım Yerleşkesi’nde çalışmalar sürüyor. Yaz sezonunu iyi değerlendiren belediye ekipleri, Haziran ayında hizmete açılan Canlı Hayvan Pazarı’nın ardından iki ayrı yeri daha hizmete açmak için çalışmAlara hız verdi.

Bayburt’ta uzun yıllardır eksikliği hissedilen, bugüne kadar derme çatma yerlerde hizmet veren Sokak Hayvanları Bakım Rehabilitasyon Merkezi, Tarım Yerleşkesi içerisinde tam donanımlı yapılıyor.

Bayburt Belediyesi, Canlı Hayvan Pazarı’nın ardından bir diğer hummalı çalışmayı da Sokak Hayvanları Bakım Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiriyor. Sokak hayvanlarının bakımında bütün imkanların düşünüldüğü rehabilitasyon merkezini kente kazandırmak için çalışmaların yoğunlaştığı alanda sona gelindi. Ağustos ayında hizmet vermesi beklenen tesisin Bayburt’ta sokak hayvanlarının bakım rehabilitasyon anlamında tüm eksiklerini gidereceği düşünülüyor.

Tarım Yerleşkesi içerisinde yapımına devam edilen bir diğer merkez modern kesimhane var. Uzun yıllar önce Kaleardı Mahallesi’nde yapılan kesimhanenin yetersizliği ile gündeme gelen tesis Tarım Yerleşkesi bünyesinde çok daha iyi bir şekilde inşa ediliyor. Modern kesimhane de Sokak Hayvanları Bakım Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte Ağustos ayı içerisinde tamamlanması ve açılması bekleniyor.

Yorumlar