Şehit Ömür Erbay, mezarı başında anıldı

2016 yılında Şırnak’ta PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen polis memuru Ömür Erbay, vefatının 4. yıl dönümünde Arpalı beldesinde mezarı başında anıldı.

Ömür Erbay, Erzurum Özel Harekât Şubesi’nde polis memuru olarak görev yaparken geçici görevle gittiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde 20 Ocak 2016 tarihinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşmüştü.

Şehit Özel Harekât polis memuru Ömür Erbay’ın Arpalı beldesinde bulunan kabri başında düzenlenen anma törenine Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Haluk Akkoyunlu, Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Selami Köksal ve yönetim kurulu üyeleri, emniyet yetkilileri, askeri erkân, Erbay ailesi ve belde sakinleri katıldı.

Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Selami Köksal, ‘Ömür Erbay gibi kahramanlarımız sayesinde ülkemiz ayakta durmaktadır. Ülkemizi yıkmak isteyen içeriden ve dışarıdan gelen hainlere karşı bu milletin kahraman evlatlarıyla birlikte dik duracağız, bu sayede ezanlar susmayacak, bayrak inmeyecek. Şehitlik mertebesinde hiçbir şehit ölü değildir. Bizler de onları anmaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Allah geride kalan ailesine sabırlar versin. Şehidimizin emaneti Uğur Kağan koca delikanlı olmuş. Allah bahtını açık etsin’ dedi.

Dualar edilmesinin ardından Arpalı Merkez Camisinde mevlidi şerif okutularak şehidin baba ocağına ziyarette bulunuldu.

Yorumlar