Bayburt’ta 63 üniversite öğrencisi faydalandı

İlk defa 2019 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal Çalışma Programları, Bayburt’ta da uygulandı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) koordinesinde gerçekleştirilen Sosyal Çalışma Programı pek çok üniversite öğrencisine belli süreliğine iş kapısını araladı. İlk defa 2019 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal Çalışma Programları, Bayburt’ta da uygulandı. Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin yaz tatilinde belli süreliğine ve belli ücretle kamu kurumlarında çalışmalarını sağladı.

Sosyal Çalışma Programına açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilmektedir.

Bayburt’ta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kamu Kurumları arasında ortaklaşa düzenlenen Sosyal Çalışma Programlarına 63 üniversite öğrencisi katıldı. Haftanın 3 gününde çalışan öğrencilere maaşları İŞKUR tarafından ödendi. Öğrencilerin tatil boyunca kaliteli vakit geçirerek, devlet kurumlarında tecrübe kazanması, Kamu hizmetlerine katılımlarını teşvik etmek ve mesleki tecrübelerinin geliştirilmesine katkı sağlamak adına gerçekleşen program 3 ay sürdü. Öte yandan uygulamanın önümüzdeki yıl da devam edeceği bildirildi.,

Yorumlar