Yıldızoğlu, adını dünya spor tarihine altın harflerle yazdırdı

Bayburtlu Bilek Güreşi Sporcusu Yusuf Ziya Yıldızoğlu adını dünya şampiyonluğuna yazdırdı.

Romanya’da yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 65 kiloda katılan Yusuf Ziya Yıldızoğlu, sağ kolda dünya şampiyonu oldu.

Yusuf Ziya Yıldızoğlu finalde Rus rakibi Egor Farniev’i de rahat bir maçla geçerek ismini dünya bilek güreşi tarihine altın harflerle yazdırdı.

Asker selamı çaktı!

Yıldızoğlu, altın madalyasını almak için çıktığı kürsüde İstiklal Marşı okunurken, asker selamı ile Mehmetçik’e de selam gönderdi.

Dünya Şampiyonu olacağım demişti!

2017 yılında Polonya’nın Katowıce şehrinde yapılan Avrupa şampiyonasında üçüncü olan Yusuf Ziya Yıldızoğlu, o dönem gazetemize yaptığı açıklamada hedefinin dünya şampiyonluğunu olduğunu söylemişti.

Romanya’daki dünya şampiyonluğunun ardından da gazetemize bir açıklama yapan Yıldızoğlu, “İlk kez dünya şamiyonu oldum ama bu son olmayacak. İnşallah çalışmalarımız devam edecek, ülkemizin adını daha birçok kez buralarda duyuracağız. Türk Bayrağını göndere çekmenin gururunu yaşıyorum. Barış Pınarı Hareketi’ndeki Mehmetçiğimize de selam gönderiyor, bu madalyayı da tüm şehit ailelerimize ve mehmetçiğimize armağan ediyorum. Yaşasın ve hep var olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti.”

6 yıl önce bilek güreşine başlamıştı!

Öte yandan Dünya Şampiyonu Yusuf Ziya Yıldızoğlu, bundan 6 yıl önce Bayburt’ta bilek güreşi sporuna başlamıştı. İlk senesini es geçen ve sonraki yıllarda Türkiye dereceleri kazanmaya başlayan Yıldızoğlu, 2017 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olmuştu. Romanya’da dünya şampiyonluğuna ulaşan Yıldızoğlu, halen Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksel Okulu 4. Sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdüyor ve şampiyonalara Gümüşhane adına katılıyor.

 

Yorumlar