Kop Kayak Merkezi’nin ‘snowtrack’ı geldi

Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karslıoğlu (fotoğrafta), Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ne, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın girişimiyle snowtrack kazandırıldığını söyledi. ( Abdulkadir Nişancı – Anadolu Ajansı )

Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karslıoğlu, Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ne, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın girişimiyle snowtrack kazandırıldığını söyledi.

Karslıoğlu, Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın önceki hafta Bayburt ziyaretinde müjdesini verdiği snowtrackın merkeze geldiğini açıkladı.

Geçmiş yıllarda kayak merkezinde kullanılan eski snowtrackların sürekli arızalandığını belirten Karslıoğlu, “Bu durumda merkezimizde verimli kayak yapılmasını engelliyordu. Güvenli kayak yapmanın temel aracı bu kar ezme aracıdır. Bayburt olarak bunun eksikliğini yıllardır hissediyor ve yaşıyorduk.” dedi.

Karslıoğlu, bu durumun bir sonucu olarak kayak milli takımına sporcu verilemediğini belirterek, “Ancak bugün son model bir kar ezme aracına sahip olduk. Bu aracı Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ne kazandıran başta Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç olmak üzere AK Parti Bayburt Milletvekilimiz Sayın Şahap Kavcıoğlu ve Bayburt Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu’na spor camiası ve tüm Bayburtlular adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Karslıoğlu, Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ne kazandırılan snowtrackın maliyetinin 1 milyon 250 bin lira olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar